קבעו פגישה עוד היום עם
ד"ר קארין אלמן - שינה
נוירולוגיה שימושית

ד"ר קארין אלמן – שינה, נוירולוגית מומחית ומפתחת גישת "הנוירולוגיה השימושית", הינה בעלת תואר ברפואה MD מאוניברסיטת "סמלוויס" בבודפשט, הונגריה, ומחזיקה ברישיון אירופאי וישראלי.
ד"ר אלמן-שינה התמחתה בנוירולוגיה במרכז הרפואי ע"ש וולפסון והשלימה תת התמחות ב"מרפאת זיכרון וריכוז" במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב). כאשר חקרה התוודעה לתרומתם הכה משמעותית של התזונה ואורחות החיים במצבי חולי, גם דרך סיפורה האישי, החלה לשלבם בעבודתה וגילתה את ההשפעה שלהם על אופי הטיפול ואיכות החיים של המטופל.
גישת "הנוירולוגיה השימושית" משלבת בין הטיפול הרפואי הקונבנציונלי לאורחות החיים והתזונה של כל מטופל. היא מושתתת על אבחון נרחב של גורמים סביבתיים היכולים להשפיע על מצב המטופל וכן על טיפול פרטני בהתאם לגורמים האישיים אצל כל אחד. היא נשענת בעיקרה על גישת הרפואה הפונקציונלית (המותאמת אישית) הבוחנת את השפעות הסביבה ואורחות החיים, על הגנטיקה ועל הנטיה לבריאות או לחולי אצל כל אדם, בהתאם לרקע האישי שלו. בדיקת ההשפעות ההדדיות של התזונה, הסביבה וההרגלים על הגנטיקה נקראת מדע האפיגנטיקה.

זו  גישה ייחודית וחדשנית, לטיפול בהפרעות מוחיות, קוגניטיביות, תפקודיות והתנהגותיות שונות, אשר מטרתה להגיע לשורש הבעיה ולנטרל את הגורמים האחראיים לה. השיטה דוגלת באבחון מדוקדק, במטרה להתאים למטופל תכנית המותאמת למצבו הבריאותי, הגופני, המנטלי, ומתייחסת גם לרצונותיו ויכולותיו.

הביקור הראשון במרפאה יכלול: איסוף המידע הרפואי, איסוף המידע האישי, התזונתי, הסביבתי והסוציאלי. תתבצע בדיקה נוירולוגית וקוגניטיבית, ונבין יחדיו את הבעיות וכיצד ניתן לטפל בהן.

הטיפול המומלץ ייקבע על סמך האבחון הרפואי שיכלול גם בדיקות מעבדה ו/או הדמיה, בהתאם למצב.

נתחיל יחד תהליך של שינוי אורחות חיים למען שיפור תפקודי המוח באופן המיטבי.

יינתנו המלצות ספציפיות עם מעקב להשגת תוצאות מרביות.

אורח חיים נכון לכל אדם , לרב משפר מצבי חולי ומקדם בריאות. עד שלא תבדקו – לא תדעו.

יתרונות

לגישת הנוירולוגיה השימושית מספר יתרונות חשובים: * אבחון וטיפול רפואי- נוירולוגי המשלב בין הרפואה המערבית לבין אורחות החיים, תזונה מותאמת... המשך קריאה

עקרונות

גישת "הנוירולוגיה השימושית" הינה ייחודית ולה מספר עקרונות: * מתייחסת לגוף כמכלול ולקשר בין המערכות השונות בו, בשונה מההתייחסות לטיפול... המשך קריאה